1.    
  2.     Тренування відразу після навчання покращує пам’ять

Тренування відразу після навчання покращує пам’ять

При підготовці до іспиту або просто для поліпшення пам’яті вам можуть допомогти фізичні вправи відразу після навчання.

Нове дослідження, результати якого опубліковані в журналі «Cognitive Research: Principles and Implications», показує, що навіть 5 хв легких фізичних вправ після навчального заняття покращують пам’ять у молодих жінок.

Старший автор дослідження доктор Стівен Міст (Steven Most) зі Школи психології в Університеті Нового Південного Уельсу (School of Psychology at the University of New South Wales), Австралія. Він і його команда провели 4 експерименту, в яких загалом взяли участь 256 осіб.

У першому експерименті 74 студента — 38 жінок і 36 чоловіків із середнім віком 19,9 року, були розділені на 2 групи.

Учасники 1-ї групи робили 5-хвилинні кардіовправи з низьким рівнем впливу (наприклад вправа на степі) до навчальної сесії, яка включала запам’ятовування пар ім’я-особа, у той час як у 2-й групі займалися іншою діяльністю без фізичного навантаження.

Через 24 год дослідники протестували пам’ять учасників попередньої навчальної сесії. Потім умови експерименту повторювалися з різницею в тому, що фізична активність здійснювалася через 5 хв після навчання.

У другому експерименті С. Міст і команда хотіли подивитися, чи відтворена переваги послеучебной тренування в першому експерименті, якщо вони усувають сон як можливу фазу консолідації. Тому тест на пам’ять проводився в той же день, що і навчальна сесія. Дослідники також змінили вид діяльності, яка не включала фізичні вправи у 2-ї групи.

У третьому експерименті дослідники замінили завдання на запам’ятовування пари ім’я-особа на таку, яка включала абстрактні форми. Причина цієї заміни полягала в тому, що в деяких дослідженнях раніше припускали, що емоційний матеріал, такий як вираз обличчя, легше запам’ятати, ніж нейтральний матеріал.

Дослідники відзначили, що у жінок, які займалися м’якою фізичною активністю після навчання, значно покращилися результати тестів пам’яті в порівнянні з жінками, які не тренувалися.

Проте вчені стверджують, що необхідні додаткові дослідження для того, щоб з упевненістю стверджувати про користь фізичних навантажень для запам’ятовування матеріалу. Необхідно також визначити, які вправи оптимальні, як довго і коли краще всього тренуватися і для кого такі заняття приносять найбільше користі.

Написати коментар